Mäso z našej diviny

História firmy

Mraziarne-kezmarok-prevadzka-masovyroba-italzverFirma Janka Bertolla – ITALZVER bola založená v roku 2003.
Od začiatku svojej činnosti sa firma zaoberá  výhradne výkupom a spracovaním zveriny,  s následným exportom mäsových výrobkov do Európskej únie, prevažne Talianska.
Mäsovýroba spracúva mäso voľne žijúcich zvierat, resp. diviny, hlavne druhy Jeleň lesný, Daniel škvrnitý, Srnec lesný,  Muflón lesný, Diviak obyčajný. Výkup zveriny firma zabezpečuje formou vlastného výkupu vo veterinárne schválených vlastných zberných boxoch pre uskladnenie zveriny, alebo externými  zmluvnými dodávateľmi zaoberajúcimi sa výkupom zveriny. Firma je typicky rodinným podnikom a majiteľmi spoločnosti sú manželia Doriano a Janka Bertolla.
V roku 2012 bola založená aj spoločnosť  ITALZVER, s.r.o.

Po rekonštrukcii bývalej konzervárne v Leviciach, a jej prestavaní na mäsokombinát na spracovanie zveri, sa spoločnosť od júna 2020 presťahovala do novej vlastnej výrobnej prevádzky s oveľa väčšou kapacitou spracovania ulovenej zveri.
V roku 2020 prvýkrát spúšťa ITALZVER s.r.o. výkup ulovenej poľovnej zveri priamo vo svojom výrobnom areáli ITALZVER s.r.o. - LEVICE časť Géňa , Švédska ul. č. 3 , zároveň aj zintenzívňuje import ulovenej poľovnej zveri v koži zo zahraničia do SR